Jak dobrać napęd do bramy przesuwnej?
Bramy przesuwne w ostatnich latach zyskują sobie coraz większą popularność wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Dzieje się tak z uwagi na ich niewątpliwe zalety, wśród których wskazuje się przede wszystkim na zautomatyzowanie procesu otwierania i zamykania. Szczególnie dużo uwagi należy jednak poświęcić wyborowi odpowiedniego dobranego do nich napędu. Dowiedz się, czym warto kierować się przy zakupie tego akcesorium.
Kryteria doboru najlepszego napędu do bramy przesuwnej
Na rynku dostępnych jest wiele modeli napędów do bram przesuwnych. Zanim właściciel posesji zdecyduje się na zakup któregokolwiek z nich, powinien najpierw rozważyć kilka kwestii. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry bramy, czyli długość oraz ciężkość. Poszczególne napędy przystosowane są bowiem do obsługiwania bram o konkretnej wadze i wielkości. Niedopasowanie wybranego modelu do danego typu wejścia skutkuje obniżoną sprawnością działania oraz krótszą żywotnością.
Przy zakupie napędów do bram przesuwnych należy także przeanalizować stan techniczny bramy, sprawdzając przy tym, jak działają wózki jezdne oraz czy profil, po którym porusza się skrzydło, nie jest uszkodzony. Nie bez znaczenia jest też liczba użytkowników wejścia, od której zależy ilość cykli przesuwania wykonywanych przez bramę w ciągu dnia. Im jest ona bowiem większa, tym napęd zmuszony jest do wykonywania bardziej intensywnej pracy. To natomiast oznacza konieczność wyboru modelu z tzw. górnej półki, który znakomicie sprawdzi się przy obsłudze często używanych bram przesuwnych.
Montaż napędu do bramy przesuwnej
Zadanie zainstalowania napędu do bramy przesuwnej z reguły zleca się doświadczonym fachowcom, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób najlepiej zamontować ten element. Można jednak również pokusić się o jego samodzielne przymocowanie. Warto pamiętać o tym, że najistotniejszą kwestią przy montażu napędów do bram przesuwnych kupionych w takim sklepie, jak TCS Ogrodzenia, jest odpowiednie dokręcenie zębatki. Automatyka działa bowiem prawidłowo tylko wówczas, gdy zostanie ona zainstalowana z należytą starannością i precyzją. Jeszcze przed przystąpieniem do czynności montażowych trzeba sprawdzić, czy obsługiwana ręcznie brama działa płynnie, bez żadnych zacięć oraz czy jest ustawiona równolegle do podłoża. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek należy je usunąć. Istotną kwestią jest też właściwe zabezpieczenie skrzydła przed niekorzystnym oddziaływaniem wiatru. Warto zastanowić się też, w którą stronę brama powinna się otwierać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana