Zasady montażu konstrukcji stalowych

Spis treści
- Jaki jest pierwszy etap prac montażowych?
- Jak wykonuje się fundamenty?
- Wykonanie konstrukcji – o czym pamiętać?
Konstrukcje stalowe są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Dużą popularność zyskały między innymi w budownictwie podczas wznoszenia hal przemysłowych, magazynów, czy namiotów. Jak przebiega ich montaż i jakimi zasadami trzeba się kierować? Co jeszcze warto wiedzieć o właściwościach konstrukcji stalowych? Przekonajmy się.
Jaki jest pierwszy etap prac montażowych?
Wzniesienie konstrukcji stalowej to końcowy etap inwestycji. Jednak, aby rozpocząć montaż konieczne jest wykonanie wielu prac poprzedzających ten etap. Przede wszystkim niezbędne jest wykonanie projektu konstrukcji oraz montażu. Obejmuje konieczne do zlecenia prace przygotowawcze terenu, szczegółowe wymiary konstrukcji z uwzględnieniem funkcji, jakie będzie pełniła oraz oczywiście zawiera szczegółowe dane o fundamentach. Kompleksowa realizacja inwestycji budowlanych opartych o konstrukcje stalowe nie jest tak prosta. Dlatego warto powierzyć ją specjalistom, takim jak producent obiektów budowlanych Glob-Stal.
Jak wykonuje się fundamenty?
Na przygotowanym placu budowy można rozpocząć prace związane z wykonaniem fundamentów. Jest to kluczowy element, który gwarantuje stabilność konstrukcji. Istnieją dwie opcje wykonania. Fundamenty monolityczne bądź z prefabrykatów. Pierwsza opcja to standardowe betonowe fundamenty wylewane na placu budowy. Z kolei prefabrykaty betonowe to gotowy produkt dostarczany na budowę. Jest to opcja droższa, ale pozwala na znaczne skrócenie czasu.
Przeczytaj również: Czy hale stalowe dają możliwości łatwej rozbudowy?
Wykonanie konstrukcji – o czym pamiętać?
Montaż konstrukcji stalowej to kluczowy element, który wymaga zaangażowania i doświadczenia. Poszczególne elementy konstrukcji również te montażowe są dostarczane przez producenta w odpowiednim czasie. Pierwszym etapem wzniesienia jest zakotwiczenie słupów. Kolejny krok to montaż konstrukcji nośnej dachu. Po jej wykonaniu tworzy się konstrukcje pod drzwi, bramy, czy okna. Tak otrzymuje się szkielet konstrukcji, na którym dokonuje się montażu obudowy. Jest to nic innego jak zamocowanie blach, płyt warstwowych, czy plandek namiotowych. Następnie poszczególne elementy pokrycia łączy się ze sobą. Końcowy etap to wykonanie ociepleń i uszczelnienia konstrukcji oraz oczywiście położenie dachu, który zabezpieczy wnętrze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Sławomir Butrykowski Metalkraft
Bramy, ogrodzenia, kraty woj. kujawsko-pomorskie87-800 Włocławek, Borowska 21
-
STC Mariusz Paszek
Rusztowania, szalunki woj. śląskie41-103 Siemianowice Śląskie, Przedsiębiorców 12